EDK Liseli Gençleri Afete Hazırladı

edk-liseli-gencleri-afete-hazirladi.jpeg


Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) İş Sağlığı Birimi tarafından organize edilen ve Elbistan Dağcılık Kulübü (EDK) bünyesinde gerçekleştirilen özel ve kapsamlı çalışmada Lise Afete Hazırlık Kulübü Öğrencileri ile Elbistan Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Lise Afete Hazırlık Kulübü Öğrencilerinin yanı sıra Kulüp Sorumlusu Öğretmenlerinde yer aldığı Elbistan Doğa Yürüyüşüne yoğun ilgi gösterildi. Kapsamlı organizede öğrencilere afet durumlarında karşılaşılan olaylarda acil ve gerekli ilk yardım dersleri de pratik olarak öğretildi.

.EDK’nın katkıları ile gerçekleşen önemli organizeye 40 öğrenci ve 20 öğretmen katıldı. Ayrıca EDK’dan da 5 kişilik Dağ Sporcu Heyeti etkinlikte yerini aldı.

Sabah saat 07.30’da Gâvur Bağları (Türk Bağları) mevkiinde başlayan bu alandaki ilk organizede 09.00’da etkinlik merkez alanı olan Gerdek Yaylasına ulaşıldı. Burada gerçekleşen konaklamada Afete Hazırlık Kulübü Öğrenci ve öğretmenlerine çadır kurma, ipten sedye yapımı, yapılan ip sedye yaralıya müdahale ile yaralı kurtarma eğitimler EDK Uzmanları tarafından pratik olarak uygulandı. Öğrenciler uygulamalardan tam not aldı. Yürüyüş etkinliğini organizesini Mikail Koç’un ve Yürüyüş Liderliğini Murat Öztürk’ün yaptığı etkinlik saat 13.30 sıralarında organizenin başlangıç bölgesi olan Gâvur Bağlarında başarıyla son buldu.

Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Kadayıfçı, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yer alan organize de yer almaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyduklarını ifade ederek, “Bu tür etkinlikler ile gençlerimizi hem afetlere hazırlayıp hem doğa sevgisi aşılayan ilçe milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ederiz” dedi. Başkan Kadayıfçı ayrıca tüm resmi ve özel kurumlar ile bu tür çalışmalarda üzerlerine düşen grevleri yapmaya her zaman hazır olduklarını kaydetti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine, öğretmenlere ve tüm sporcu öğrencilere EDK adına teşekkür etti.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/edk-liseli-gencleri-afete-hazirladi/8023/
 
Üst