Filenin Efeleri 3’te 3 yaptı, Avrupa Şampiyonası’nda ikinci turu garantiledi

Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda C Grubu’ndaki üçüncü maçında Kuzey Makedonya ile karşılaşan Türkiye, mücadeleyi 3-0’lık skor ile rahat kazandı. Filenin Efeleri, grupta oynadığı 3 karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılarak 9 puana ulaştı ve 2. tura yükselmeyi garantiledi. Filenin Efeleri, bir sonraki maçta grup liderliği için Hollanda ile karşılaşacak.

CEV Avrupa Altın Ligi’nde üst üste iki kez şampiyon olan Filenin Efeleri, 2021 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonasına da fırtına gibi başladı. Grupta oynadığı ilk 3 karşılaşmayı da kazanmayı başaran A Milli Erkek Voleybol Takımı, grubunda 9 puana ulaştı ve liderliğini korudu. Turnuva boyunca sadece 2 set kaybeden Filenin Efeleri, grubun 3. karşılaşmasında Kuzey Makedonya’yı 25-22, 25-12 ve 25-15’lik setlerle 3-0 mağlup ederek 2. tura yükselmeyi garantiledi.

GRUP LİDERLİĞİ İÇİN HOLLANDA KARŞISINDA ÇIKACAKLAR

Avrupa Şampiyonası’nda yoluna 3’te 3 ile devam eden Filenin Efeleri, grup liderliği için 6 Eylül Pazartesi Hollanda ile mücadele edecek. Dünya milli takımlar sıralamasında 15. sırada yer alan Türkiye, bir üst basamakta yer alan rakibi Hollanda ile yarın akşam saat 20’de karşılaşacak. Hatırlanacağı üzere Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası’nın ilk mücadelesinde dünya sıralamasında 3. sırada yer alan Rusya’yı 3-1 mağlup etmişti.
 
Üst