Kahraman Şoför Kriz Geçiren Vatandaşı Hastaneye Yetiştirdi

WhatsAppZImageZ2021-09-20ZatZ16.56.38.jpeg

18 Eylül 2021 Cumartesi günü akşamüzeri saat 19.40 sularında meydana gelen olayda; Belediye Halk Otobüsü şoförü Batuhan Türkmen’in yönetimindeki otobüste İlahiyat Fakültesi önünde büyük panik yaşandı. Ç8 hattında evine gitmeye çalışan 23 yaşındaki kadın bir yolcu aniden fenalaşarak otobüs içerisinde yere düştü.

AMBULANS GECİKİNCE HASTANEYE SÜRDÜ!

Kadın yolcunun fenalaşarak astım krizine girdiğini fark eden Halk Otobüsü şoförü Batuhan Türkmen, otobüsü yolun sağına çekerek acil yardım hattını aradı. Otobüsün konumunu belirten Türkmen, beklenen ambulansın gecikmesi ve her geçen saniye durumu kötüleşen hasta vatandaşın hayatından endişe ederek otobüsü hareket ettirerek ÇOMÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesine doğru yola çıktı.

ÇOMÜ araştırma ve Uygulama hastanesi acil servisi önünde Belediye Halk Otobüsünü görenler şaşkınlık yaşarken; şoför Batuhan Türkmen soğukkanlılıkla sağlık görevlilerinden otobüs içerisindeki kriz geçiren vatandaş için yardım istedi.

VATANDAŞIN DURUMU İYİ

Acil servis önünde ilk müdahalesi yapılan astım nöbeti geçiren kadın müşahede altına alınırken; şoför Batuhan Türkmen yönetimindeki rutin seferine devam etti. Astım krizi geçiren kadın yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken; yaşanan olay sonrası açıklamada bulunan Şoför Batuhan Türkmen; “Sefer esnasında meydana gelen olayda otobüs içerisinde kısa süreli bir panik yaşandı. Otobüsü yolun kenarına çekip ambulansın gelmesini bekledik ama hem ambulansın gelmesi uzun sürdü hem de vatandaşın durumu daha da ağırlaştı. Bir karar alıp; otobüsü ÇOMÜ hastanesi acil servisine götürmeye karar verdim. Ben insanlık görevimi yaptım. Hastanın durumu inşallah iyidir, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyorum” dedi.

Kaynak : http://www.canakkaleaynalipazar.com...geciren-vatandasi-hastaneye-yetistirdi/20333/