Mustafa Sarıgül: Ofsaytı kaldıracağız

“Ofsayt maçı şey yapıyor.” diyen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, iktidara gelmeleri hâlinde futbolda en önemli kurallardan biri olan ofsayt kuralını kaldıracaklarını söyledi.

Yerel bir kanalda seçim vaatlerini açıklayan Sarıgül, sunucunun “Dünyada var.” sözleri üzerine, “Ofsaytı kaldırmamız lazım. Tartışmamız lazım bunu. Dünyada da kaldırmamız lazım. Yenilik ve değişim istiyoruz. Biz Türkiye Değişim Partisi’nden bahsediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Sarıgül, sunucunun, “Ofsayta düşmekten mi korkuyorsunuz?” sorusuna ise kahkahayla cevap verdi. Sarıgül’ün daha önce golf sahasından tarıma destek vaat etmesi sosyal medyada günlerce tartışılmıştı.

Genç Parti’nin eski genel başkanı Cem Uzan da “3 korner 1 penaltı olacak. Hafta sonu tatili 3 gün olacak.” gibi vaatleri espri konusu olmuştu.

OFSAYT NEDİR?

Ofsayt, futbolun en temel kurallarından biridir. Ayak topunda, top bir kale yönünde hareket halindeyken, o kaleye akın yapan takımın oyuncularından birinin, kaleciyle arasında karşı takımdan herhangi bir oyuncu bulunmuyorsa hakem maçı durdurup topu rakip takıma verir.

Futboldaki “ofsayt” artık gündelik hayatta da bir işi sonuçlandırmak üzereyken hataya düşenler için de “ofsayta düştü” şeklinde kullanılıyor.
 
Üst